Всім знайоме завершення казки словами: “І я там був, мед-пиво пив”. Тільки для слов’ян це була не казка, а реальність. Така продукція бджільництва здавна символізувала щастя, «солодке» життя, якого всі найрідніші бажали молодятам.
Не дарма ж перший місяць після весілля називається медовим. І це метафора, а реалії наших предків. Про весільні традиції, пов’язані з медом, наш магазин меду пропонує вам прочитати докладніше.
Медовий місяць
Ця назва місяця після укладання шлюбу є у багатьох країнах світу. Але традиція вживати мед на весіллі народилася саме у Київській Русі. Тоді було прийнято дарувати нареченому та нареченій барило на 5 або 10 л меду.
І весь цей дар потрібно було використати протягом місяця. Передбачалося, що таким чином висока якість меду дбатиме про нове покоління. Були й інші традиції:
- На весіллі молодим наливали лише медовуху – слабоалкогольний напій, приготовлений на меді.
- Протягом медового місяця новоспечені чоловік та дружина запалювали багато воскових свічок.
- Для захисту жінки та майбутньої дитини від псування та ока будинку розвішували полотняну тканину, просочену воском.
Раніше люди вірили, що дитина, яку почали в медовий місяць, матиме богатирське здоров’я і неодмінно стане щасливою. Вже тоді розуміли, що мед – джерело цінних вітамінів та мінералів.
Мед – презент для гостя весілля
Сьогодні прийнято дарувати кожному запрошеному на весілля невеликий подарунок. Часто молоді вибирають мед різнотрав’я або травневий варіант як солодкий комплімент гостям.
Це і данина традиціям, і побажання довголіття кожному другові та родичу, який поділив із молодятами щасливу подію. Замовити апіпродукт як весільний подарунок можна у нашому інтернет-магазині. Доставка можлива як у Харкові, так і в інші міста України.