Найчистіший сорт меду збирають на сході країни, де росте акація, що цвіте у першій половині травня. Так як цвітіння триває всього 2 тижні, а для збору нектару та пилку ще неокрепшим після сплячки бджолам потрібна тепла і суха погода, з одного вулика викачують лише 8-13 літрів. Акацієвий мед особливо цінується тим, що довго не кристалізується і вважається дуже корисним для здоров’я.

На жаль, недобросовісні бджолярі та продавці в гонитві за прибутком розбавляють продукт сиропом, через що страждають і цілющі властивості, і смакові якості. Перед покупкою меду з акації важливо знати про його основні характеристики, щоб купити мед, а не дешевий сурогат.

Яким має бути колір меду акації?

Якщо бджоли збирали нектар із білих суцвіть, то продукт буде майже прозорим, а якщо з жовтих, що молочним світло-жовтим із зеленуватим відтінком. У складі більше фруктози, ніж сахарози, тому кристалізація пізня, через рік у прозорого в білу дрібнозернисту структуру, а у жовтого – в білу або трохи жовту крупнозернисту.

Аромат та смак

Неповторний запашний квітковий аромат, м’який насичений смак із приємним яскравим післясмаком без відтінку гіркоти.

Харчова цінність

У 100 грамах акацієвого меду міститься 315 кКал, у їдальні ложці – 111 кКал, у чайній – 38. На 100 гр. продукту припадає до 77% вуглеводів (фруктоза, глюкоза та близько 5-9% складних вуглеводів), 1% білка, 19% води.

Мінерали та вітаміни

Акацієвий мед містить безліч органічних кислотних сполук (винну, щавлеву, лимонну, яблучну, молочну та інші) в найнижчій серед усіх сортів кількості, тому продукт рекомендований людям, які страждають на гастрит та інші захворювання ШКТ. Крім того, в лікувальному продукті є:

  1. Натрій, фосфор, кальцій, йод, залізо.
  2. Марганець, хром, мідь, цинк, олово, бор.
  3. Каротин, аскорбінова кислота, фолієва кислота, біотин, токоферол.
  4. Вітаміни А, РР, С, Н, групи В, Е, К та інші.

Лікувальні властивості та користь для здоров’я

Широко відомий сприятливий вплив акацієвих ласощів на систему травлення та здоров’я шкіри. Він дуже легко засвоюється без викиду інсуліну та навантаження на підшлункову. Тонізує, підвищує працездатність, стабілізує тиск та нервову систему, зміцнює судини, допомагає у боротьбі з порушеннями сну, стимулює обмін речовин.

Призначається в період відновлення після затяжних хвороб та тяжких оперативних втручань, зміцнює імунітет, омолоджує, має антисептичні властивості. При цьому мед білої акації не є алергеном, майже не має протипоказань. Унікальна протизапальна та загоювальна властивість продукту дозволяє використовувати його і як зовнішній засіб у косметології та для лікування шкірних захворювань.

Шкода від акацієвого меду та протипоказання до застосування.

Як і будь-який продукт бджільництва, мед акації може викликати алергію із свербінням та почервонінням шкіри у осіб з індивідуальною непереносимістю. Проте з усіх видів саме акацієвий містить мало пилку, тому вважається безпечним для дітей. Негативні наслідки очікують на тих, хто значно перевищує рекомендоване денне дозування, зловживаючи калорійними солодкими ласощами. Дорослим варто зупинитися на 2-3 столових, а дітям чайних ложках, інакше може виникнути діарея, а при постійному перевищенні дози не уникнути проблем із зайвою вагою. Шкідливим стає нагрітий мед.

Пилок

Якщо додати в мед акації квітковий пилок, він втратить свої гіпоалергенні властивості, але стане ще ціннішим продуктом, по суті – вітамінно-мінеральною «бомбою» для імунітету. У такому лікувальному комплексі міститься понад 250 важливих компонентів: білків, амінокислот, вітамінів, макро- та мікроелементів, фосфоліпідів, фітостеринів, вуглеводів, каротиноїдів, рутину. Змішуючи мед та пилок у різних варіаціях за народними рецептами, можна значно зміцнити імунітет та вилікувати багато захворювань.

Важливо! Використовуйте тільки свіжий мед, що зберігається менше 2 років – саме він має корисні для здоров’я властивості.

Вибір та зберігання

Щоб відрізнити справжній акацієвий нектар від продукту, розведеного цукровим сиропом, зробіть таке:

  1. Попросіть у продавця краплю меду на пробу та промокніть її серветкою – якщо мед натуральний, мокрого водного сліду не повинно залишитися.
  2. Якщо розтерти кілька грамів меду між пальців, реальний вбереться, а сурогат почне комкуватися.
  3. Удома капніть пару крапель йоду в медовий розчин з водою – якщо він стане синім, міститься крохмаль.
  4. Засохлий шматочок хліба після кількох годин у меду став м’яким? Продукт розбавили водою.
  5. Намажте свіжу м’яку хлібну скибочку акацієвим нектаром – якщо хліб твердітиме, то перед вами натурпродукт.
  6. Або купити мед акації у нашій компанії

Як і інші сорти, акацієвий слід зберігати у темному прохолодному місці, скляній або керамічній ємності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *