Прополіс – в’язка речовина, що зазвичай має колір від коричневого до темно-зеленого. Воно складається із смолистих компонентів, які бджола збирає з бруньок рослин, бджолиного секрету, вкраплень воску та пилку. Бджоли використовують прополіс у своїх побутових цілях, але людство теж давно знайшло застосування, дізнавшись про корисні властивості продукту.

Благотворний вплив на здоров’я

Корисні властивості прополісу пояснюються його багатим складом. Там містяться флавоноїди, кислоти, необхідні для нормалізації функціонування організму, феноли та інші органічні сполуки. Вчені довели, що прополіс має протизапальні, антиоксидантні, антибактеріальні властивості та допомагає боротися із грибком. Речовина має лікувальний потенціал для:

  • Відновлення після лямбіозу – кишкової інфекції, яку викликають джгутикові паразити.
  • Порожнина рота. Антибактеріальні можливості актуальні при захворюваннях ясен.
  • Загоєння ран. Купити прополіс, що активує вироблення колагену, часто хочуть як засіб для відновлення шкіри після ран, герпесу, невеликих опіків, лікування виразок стоп при діабеті.
  • Лікування застуди. Якщо мучить кашель, можна робити парові інгаляції з прополісом, або приймати 20-30 крапель водної або спиртової настойки тричі на день. Можна додавати засіб до молока.

Також бджолиний прополіс використовується як допоміжний інструмент схуднення. Речовина допомагає запобігти накопиченню жирової тканини у підшкірній клітковині. Але продукт бджолиного виробництва діятиме лише в тому випадку, якщо людина, яка бажає позбутися зайвих кілограмів, регулярно займатиметься спортом і слідкуватиме за своїм харчуванням.

Прополіс у косметології

Сьогодні натуральний прополіс – компонент, що часто зустрічається в кремах, лосьйонах та інших доглядових продуктах, призначених для шкіри. Він робить шкіру м’якою, бархатистою. Деякі виробники створюють на основі креми, здатні усувати запальні висипання.

Купити прополіс у Харкові можна, щоб додавати його до самостійно приготовленої косметики, наприклад, нічні маски або лікувальні маски для волосся. Застосування цього апіпродукту буде корисним та безпечним за умови, що у вас немає на нього алергії. Перед тим, як почати активно користуватися прополісом, спробуйте нанести його на невелику ділянку шкіри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *