Боїтеся, що мед швидко зіпсується? Цього не станеться, якщо відповідально поставитеся до його зберігання. Для початку запам’ятайте, що тримати натуральний мед варто тільки в герметичній упаковці або закритому посуді. Не рекомендується зберігати продукт у залізній ємності, оскільки вона може окислитись, а її вміст зіпсується. Найбезпечніший варіанти:
- Скляна банка.
- Ємність із харчового пластику.
- Емальований посуд, на якому немає сколів.
- Керамічні чашки та миски.
Крім того, ємність повинна бути ідеально вимитою та висушеною, перед тим як ви помістите туди мед. І не забувайте про щільну кришку. Завдяки їй якість меду буде на високому рівні тривалий час.
Температура зберігання меду
Оптимальною для збереження корисних властивостей меду визнано температуру від 0 до +20 °С. Продукт краще не нагрівати, і не охолоджувати до 0 градусів. Рідкий мед краще зберігати за кімнатної температури. Якщо солодкий мед кристалізувався, не лякайтеся, це не означає, що він зіпсувався. Просто відбувся перехід з рідкого стану до більш твердого. Перемішайте продукт, щоб повернути однорідність.
Ще важливий момент: дія сонячного світла. Промені нагрівають банку, де зберігається натуральний мед, і той поступово втрачає корисні властивості. При +40 °С і вище усувається бджолиний фермент, інгібін, що наділяє тягучу масу протимікробними властивостями. Тому радимо поставити ємність у темне місце.
Чому важлива герметичність?
Якщо ви вирішили замовити, наприклад, мед акації, знайте: як і інші різновиди, він може ввібрати в себе вологу та сторонні запахи. Тобто краще не забувати про герметичність упаковки. Оптимальний вміст корисних компонентів при правильному зберіганні зберігається у меді до двох років.