Мед соняшнику — один із найзатребуваніших апіпродуктів у Харкові, як і у всій Україні. Зазвичай він викачується бджолярами в обсязі, що перевищує врожай меду інших сортів у 2 або 3 рази. Секрет такої великої кількості цієї речовини простий – велика кількість полів соняшника.

Цим же фактором пояснюється і те, що придбати мед із соняшника можна за найприємнішою ціною. При цьому за якістю та корисними властивостями він не тільки не поступається іншим сортам, а й випереджає їх. Докладніше про це читайте у нашій статті.

Особливості меду соняшника

Ви легко дізнаєтеся мед соняшника не тільки під час дегустації, але навіть просто на вигляд. Від інших різновидів солодкого нектару цей відрізняється унікальними характеристиками, властивими тільки йому:

  • Яскравий відтінок: від жовтого до насиченого, бурштинового.
  • Незвичайний смак, солодкий, навіть терпкий, що викликає легке першіння при першому вживанні.
  • Легкий медовий аромат.
  • Світла поверхня в ємності – так звана глюкозна скоринка.

Соняшниковий мед неймовірно швидко піддається процесу кристалізації. Це можна назвати його візитною карткою: лише 2 або 3 тижні апіпродукт перебуватиме у рідкому вигляді. Потім він твердне: повністю або візьметься великими грудочками.

Причини стати фанатом соняшникового меду

Наша компанія здивована, що мед соняшника, ціна якого є дуже демократичною, незаслужено має багато антифанів. Це можна пояснити тим, що люди приймають його за підробку через відсутність яскраво вираженого запашного аромату. Комусь не подобається, що цей різновид меду швидко густіє. Але цьому є просте пояснення. Прискорена кристалізація – через значний вміст глюкози. Запах не такий інтенсивний — це нормальна особливість, властива сорту.

Витончені смакові властивості роблять мед соняшника справжньою знахідкою для любителя кулінарних експериментів. Глюкози в ньому – понад 50%. Завдяки смаковим властивостям та консистенції мед шикарно проявляє себе як інгредієнт випічки, соусів, каш, м’ясних та молочних страв.

Також цей сорт – справжній рекордсмен за вмістом вітамінів E та PP – звідси і користь меду соняшника. Одна з головних рекомендацій – приймати цей продукт після перенесення хвороби або операції. Такий різновид бджолиного продукту приймають, щоб покращити настрій, підняти тонус та зміцнити імунітет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *